اپیدمیولوژی برای همه

ویژه دکتری اپیدمیولوژی ۹۷

تاریخ:جمعه 21 اردیبهشت 1397-11:43 ق.ظ

با سلام و احترام 
دوستان گرامی این پست ویژه آزمون دکتری اپیدمیولوژی امسال است. هر گونه بحث و سوال و تبادل نظری درباره این آزمون در این پست صورت میگیرد. اطلاع رسانی های آزمون در این پست خواهد بود. 

به اطلاع می رساند که مصاحبه دکتری اپیدمیولوژی 23 تیر، در دانشگاه علوم پزشکی ایران خواهد بود. نظرات() 
shiva
شنبه 13 مرداد 1397 10:30 ق.ظ
با سلام و خسته نباشید
نتایج نهایی دکترای تخصصی و پژوهشی چه زمانی اعلام می گردد.
با تشکر
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام ظاهرا نیمه شهریور
شنبه 16 تیر 1397 10:21 ب.ظ
سلام
وقت بخیر. ساعت مصاحبه ۲۳ تیر مشخص نشده؟
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
معمولا اعلام نمی کنند و باید از صبح ساعت 8 آنجا باشید. مگر اینکه نوبت بندی کنند و صبح و بعد از ظهر باشد که در این صورت اعلام می شود و اگر صبح باشید باید 8 آنجا باشید و اگر بعد از ظهر باشید حدود 15 باید آنجا باشید
دوشنبه 11 تیر 1397 03:45 ب.ظ
سلام، آقای عباسی آیا امسال واقعا 34 نفر به مصاحبه دعوت میشوند؟
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام ظاهرا بله این گونه است
دوشنبه 4 تیر 1397 12:47 ق.ظ
با سلام و ادب. با توجه به اعلام نتایج مرحله اول آزمون دکتری، سوال بنده این هست که آیا مثل سال پیش چندین برابر ظرفیت پدیرفته شدن برای مصصاحبه یا واقعا امسال دو برابر ظرفیت هست؟
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
با توجه به جدا شدن مسیر آموشی و پژوهشی به نظر میرسد واقعا دو برابر باشد. جمعا 17 نفر روزانه و بین الملل پذیرش داریم و احتمالا 34 نفر دعوت شده اند. باز باید اطلاعات کسب کنیم و دقیق تر باشیم
مدیر سایت
سه شنبه 22 خرداد 1397 09:55 ق.ظ
جناب آقای احسان
با ایمیل ehsan.health@gmail.com

نظراتی که جنابعالی برای این پست فرستاده اید تماما بصورت خصوصی بوده اند. امکان پاسخ به نظرات خصوصی وجود ندارد.
جالب است که قبلا تایید می کردیم و در سایت دیده می شد و زیر نظر بطور خودکار نوشته "امکان پاسخ به نظرات خصوصی وجود ندارد" ظاهر می شد. اما الان که نظر گذاشته اید در اینجا چک کردم ظاهرا پرووایدر، این امکان را برداشته و کلا نظارت خصوصی در سایت نمایان نمی شوند هر چند بنده در پنل مدیریت سایت نظرات شما را تایید کرده ام. (البته امکان پاسخ نبود فقط می شد تایید کنم)
@$
دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 03:28 ب.ظ
سلام اقای دکتر ببخشید میشه سوال 42 را بررسی کنید، به نظر من هر دو برهمکنش، افزایشی است. ممنون میشم توضیح بفرمایید.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
من مسافرتم از فردا شب انشالله بررسی ها را شروع میکنیم.
دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 12:58 ب.ظ
باسلام واحترام خدمت دکتر عباسی عزیز
نمره خالص بنده 58 شده آیا امیدی به قبولی داشته باشم .درسی که خیلی نمره بنده رو خراب کرد استعداد تحصیلی بود که متاسفانه منفی هفت شدم.
از طرفی چیزی که برام سواله آیا بنده که مبانی 70 زدم با ضریب 5 همانند استعدا با ضریب یک در نمره نهایی تاثیر دارد؟ با تشکر
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
امسال هیچ چیزی فعلا قابل پیش بینی نیست. چند روزی‌بگذرد و وضعیت دوستان مشخص شود و اعلام کنند بهتر میتوان نظر داد. قبلا ضرایب در سوالات اعمال شده بود مثلا اپیدمیولوژی ضریب هفت داشت و هفتاد سوال داشت و آمار ضریب ۳ داشت و ۳۰ سوال. بنابراین ضریب مفهوم خاصی نیست جز تعداد سوالات. امسال نمیدانم رویه سنجش پزشکی چیه. الان هم مسافرتم هنوز وضعیتم استیبل نیست تا بیشتر بررسی کنم
m.gh
دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 11:57 ق.ظ
با سلام و احترام
سوالات امسال دکترا بسیار سخت بود. مشخص نیست طراحان سوال برچه اساسی سوال ها را طراحی کرده اند!!!!
درس نظام جاری سلامت حذف شده بود پس چرا در مورد اپیدمی که در سپیدان فارس در فروردین امسال رخ داده سوال آورده اند؟؟؟؟ به شخصه به خاطر حذف شدن درس نظام سلامت به برنامه های جاری و جدید وزارت بهداشت توجه ای نکردم و تو این زمینه مطالعه ای نداشتم. جالب این که دو سوال هم از این اپیدمی داده شده.
به هرحال سوالات امسال خیلی سخت بود.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
بنده قبلا عرض کرده بودم به حذف شدن اسم این درس توجه نکنید. در رفرنسهای پیشنهادی در سایت هم این درس را حذف نکرده بدم. دلیلش این است که اولا معمولا در سوالات جابجایی وجود دارد برای مثال سالها دیده شده که در درس بیماریها سوال نظام سلامت طرح شده و برعکس. یا در درس روشهای اپیدمیولوژی سوال آمار طرح شده و برعکس. ذوم اینکه نظام سلامت از علاقمندی های خاص اساتید است و همیشه تاکید دارند که دانشجویان اپیدمیولوژی باید اطلاعات به روزی از مسایل و مشکلات بهداشتی داشته باشد و ...
به همین خاطر قابل پیش بینی بود که سوال طرح شود. در مورد سختی سوالات هم خیلی بد نیست که سخت باشد. وقتی راحت است برای همه راحت است و کسانی که حتی مطالعه زیادی نداشته اند براحتی از پس سوالات بر می آیند. وقتی سخت باشد به نفع کسانی است که بیشتر خوانده اند.
باز هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست. باید منتظر اعلام نتایج اولیه باشیم. مصاحبه هم نقش اساسی خواهد داشت
فرزانه
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 03:42 ب.ظ
سلام من استعداد رو20% امار 53/33%و 71/6% اپید رو زدم بعد واسه اینکه تاثیر واحد هر درس هم مشخص بشه هر درس رو ضرب در واحدش و تقسیم بر مجموع واحد ها کردم میدونم درست نیست چون قبلش نمرات خام تبدیل به تراز بشه ولی فک کنم اینجوری بهتر از روش خام یا تعداد خالص درست جواب بده درنهایت جوابش 59/81 %شد . احتمالش هست قبول بشم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
هر سال نمره خالص یا همان تعداد صحیح خالص را ملاک قرار میدادیم چون اساتید هم این نمره را می پرسیدند. امسال با توجه به عوض شدن تعداد سوالات و ... نمیتوان به مانند قبل مقایسات را انجام داد اما چند نفر که نمراتشان را اعلام کنند میتوان کارهایی کرد. بعد از نتایج اولیه کارهای جالبی میکنیم.
نمیتوانم واقعا نظری‌دهم. باید منتظر ماند.
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 11:10 ق.ظ
باسلام و احترام
من خیلی خوب نخونده بودم ولی با توجه به سوالات سال قبل، امسال بسیار سخت و حتی می توان گفت افتضاح بود. واقعا هدف طراحان سوال چی بوده؟؟!!البته نظر چندتا از دوستان رو پرسیدم اونها هم با بنده موافق بودند.
ممنون از اقای دکتر عباسی
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
فعلا یکی دو تا از دوستانم که البته خوب نخونده بودند درصدهایشان را گفته اند. من مسافرت هستم و فرصت نشده سوالات را دقیق بررسی کنم. اما اگر سخت باشد برای همه سخت است و میانگین درصدها و نمره ها پایین می آید.
باید منتظر‌بمانیم. با تمهیداتی که اندیشیدیم بعد از اعلام نتایج اولیه مقایسات بهتری صورت خواهد گرفت.
شنبه 22 اردیبهشت 1397 07:39 ب.ظ
با سلام و احترام خدمت شمادکتر عباسی عزیر
هر ساله ترکیب بندی سوالات به نحوی بود که می گفتیم اگه کسی بین 90 تا 120 نمره خالص بگیره به مصاحبه تخصصی راه پیدا می کنه . با این وضعیتی که امسال پیش اومده حداقل نمره چند خواهد بود؟ و آیا ضرایب درسها در این نمره خالص هر سوال تاثیر گذار است ؟ اگه توضیح دهید مزید بر امتنان است.
باتشکر
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ممنون
پارسال هم با توجه به تغییر سهم مصاحبه پیش بینی ها درست از آب دد نیامد. امسال هنوز نمیتوان اظهار نظر کرد اما بعد از اعلام نتایج مرحله اول رویه ای در نظر گرفته ام که بهتر و دقیق تر بتوانیم پیش بینی کنیم. از طرفی این رویه برای خود داوطلبین نیز بهتر خواهد بود.
شنبه 22 اردیبهشت 1397 10:34 ق.ظ
سلام چرا در این سایت کسی در مورد دکترای 97نظری نمیده
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
دوستان ترجیح دادند تا زمان اعلام کلید اولیه سکوت کنند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو