اپیدمیولوژی برای همه

فایل ها و کتابهای مفید اپیدمیولوژی و آمار زیستی و روش تحقیق

تاریخ:دوشنبه 8 مرداد 1397-09:43 ق.ظ

بنا به درخواست فایلهایی که توسط بازدیدکنندگان وجود داشت و همچنین به پیشنهاد یکی از دوستان پستی را با عنوان دانلود فایلها و کتابهای مفید ایجاد کردیم. در صورتی که فایلی را برای کنکور مد نظر داشته باشیم در فایل مرتبط با کنکور(ارشد یا دکتری) بارگذاری می کنیم و سایر فایل ها را در این پست جهت دانلود ارایه می دهیم. 

این پست مدام به روز می شود و فایل ها و کتابهای بیشتری برای دانلود قرار می گیرند. از تعداد فایلهای قرار داده شده می توانید به اضافه شدن فایل جدید پی ببرید. 

تعداد فایلهای قرار داده شده جهت دانلود: 38 فایل

جهت دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید. 


 1- فایل زیر در خصوص طراحی پرسشنامه اینترنتی است که احتمالا مورد استفاده زیادی در آینده نزدیک در کشور خواهد داشت. 

 دانلود آموزش کامل طراحی پرسشنامه اینترنتی

2- فایل زیر خلاصه ای در خصوص آموزش استیتا است. برای مطالعه بیشتر و کامل تر می توانید به کتب مربوطه مراجعه کنید اما همین فایل نیز تا حدی پوشش مناسبی از بحثهای آماری دارد. 

دانلود آموزش فارسی STATA

 

3- کتاب زیر بصورت سلف لیرنینگ و بیانی ساده و روان نوشته شده است و معمولا اساتید و دانشجویان دکتری اپیدمیولوژی این کتاب را خوانده اند. با مطالعه این کتاب بصورت عمیق مفهوم رگرسیون لجستیک و کاربردهای آنرا می توان فرا گرفت: 

دانلود کتاب Logistic Regression A Self-Learning Text نویسنده: David G. Kleinbaum

 

4- از آنجا که بسیاری از دانشجویان اپیدمیولوژی همیشه دنبال کتاب جامعی در خصوص رگرسیون می باشند احساس کردم این کتاب شاید بتواند برای اکثریت دانشجویان قابل استفاده باشد. این کتاب به معرفی مفصل انواع مختلف روشهای رگرسیون در آمار زیستی می پردازد(شامل رگرسیون خطی، لجستیک، بقا و repeated measures) . امیدوارم مورد استفاده دانشجویان قرار گیرد: 

دانلود Regression Methods in Biostatistics

 

 5- فایل زیر با عنوان "چگونه یک مقاله علمی بنویسیم" منتشر شده است. این فایل توضیحات کلی در خصوص ساختار مقاله و هر یک از قسمتهای اصلی آن داده است که در همه علوم تقریبا مشابه است و می تواند در علوم پزشکی نیز مورد استفاده قرار گیرد. این فایل می تواند برای دانشجویانی که تازه وارد مقطع ارشد شده اند مورد استفاده قرار گیرد. 

دانلود آموزش مقاله نویسی علمی

 

6- امروزه دقت در نوشتن مقالات اهمیت روزافزونی پیدا کرده است و در این بین توجه به سرقت ادبی(Plagiarism) اهمیتی ویژه دارد که متاسفانه برخی مواقع اساتید بزرگ نیز گرفتار آن می شوند. در این باب فایلی دو صفحه ای با عنوان  Plagiarism: What It Is and How to Avoid It را در این قسمت آپلود کرده ام. در این فایل علاوه بر توضیحات لازم مثال های خوبی هم آورده که نشان می دهد یک جمله را از مقاله دیگر چگونه باید بنویسیم که سرقت ادبی محسوب نگردد. 

دانلود سرقت ادبی(Plagiarism) در نگارش مقالات

 

 

7- عده ای از دوستان در خصوص نمونه گیری و انواع روشهای ان سوال پرسیده بودند. بخاطر راحتی کار از منابع فارسی که بصورت چکیده  خلاصه باشند جهت پاسخگویی استفاده می کنیم. در همین باب فایل زیر با عنوان نمونه گیری و انواع روشهای آن آماده شده است. امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار گیرد. 

دانلود نمونه گیری و انواع روشهای آن  

8- بنا به درخواست بازدید کنندگان فایل pdf کتاب گوردیس ویرایش پنجم را می توانید از این وبلاگ دانلود نمایید. لام به توضیح است که این کتاب توسط دکتر حسین صباغیان و دکتر کورش هلاکویی نائینی ترجمه شده است و توسط انشتارات گپ به بازار عرضه شده است. برخی از دوستان در خصوص تقویت زبان برای آمادگی برای خواندن کتابهای انگلیسی که در دوره ارشد تدریس می شوند سوال پرسیده بودند. به نظر بنده بهتر است برای این منظور همین کتاب خوانده شود چون متن آسانی دارد و همین اینکه ترجمه فارسی آن موجود است. من باب آشنایی با واژه های پرکاربرد در اپیدمیولوژی این کتاب می تواند کمک کننده باشد. 

دانلود فایل انگلیسی اپیدمیولوژی گوردیس- 5th edition    


9- مقاله Evolution of the Cohort Study از سری مقالات آموزشی مطالعات کوهورت در مجله Epidemiologic reviews می باشد. لازم به ذکر است که در دوره 20 و  شماره یک این مجله در سال 1998 کل مقالات راجع به مطالعات کوهورت بود که افراد سرشناس این مقالات را به رشته تحریر درآورده اند. بعضا دیده شده که این مقالات در آزمون دکتری در درس اصول و روش های اپیدمیولوژی مد نظر طراحان سوال قرار گرفته و از آنها سوال طرح می شود. از مقاله فوق مروری بر تاریخچه و آشنایی با اصطلاحات و ترمینولوژی مطالعات کوهورت اهمیت زیادی دارد و در ضمن جدول یک از این مقاله نیز بصورت خلاصه و مفید به روش های آنالیز در این مطالعات اشاره کرده است که شایان توجه است. سایر مقالات این شماره نیز به مباحث دیگر در مطالعات کوهورت پرداخته اند.

                                                   دانلود مقاله  Evolution of the Cohort Study

 

10- امروز کتابی در مورد آنالیز بقا در علوم پزشکی را برای دانلود بارگذاری نموده ایم. این کتاب به صورت تخصصی به بحث بقا می پردازد و تمامی مباحثی که در اپیدمیولوژی با آنها سروکار داریم در این کتاب مطرح شده است. با توجه به اینکه برخی دوستان در این زمینه فعالیت می کنند امیدوارم این کتاب بتواند مورد استفاده این دوستان قرار گیرد. 

دانلود کتاب Modelling Survival Data in Medical research


10- کتاب Medical Statistics کتابی با حجم کم و البته متن روان است که نوع نگارش آن به گونه ای است که می تواند برای دانشجویان و داوطلبان آزمونهای اپیدمیولوژی مفید باشد. تا فصل 5 مباحث ابتدایی و پایه آمار تشریح شده اند و فصول 6، 7، 8 در خصوص مباحث آماری مربوط به دوره ارشد می باشد. سایر فصل ها نیز بیشتر مرتبط با مباحث پیشرفته آماری است که می تواند در آزمونهای دکتری مد نظر باشد. در هر حال مطالعه این کتاب با توجه به حجم آن بسیار مفید می تواند باشد و تصمیم گرفتیم که این کتاب را برای دانلود قرار دهیم. 


دانلود کتاب Medical Statistics Fourth Edition: A Textbook for the Health Sciences


11- همانطور که می دانید فرهنگ اپیدمیولوژی سالهاست که منبع طرح قسمتی از سوالات ارشد و دکتری اپیدمیولوژی می باشد. با اینکه ترجمه فارسی این فرهنگ موجود است اما باید توجه داشت که ترجمه فارسی به طور مرتب به روز نمی شود و بعضا دیده می شود که اساتید طراح سوال از واژه های جدیدی که در کتابها وجود ندارد سوال طرح می کنند که معمولا منبعی که استفاده می کنند همین کتاب به روز شده فرهنگ است. این مورد بیشتر در مورد سوالات دکتری صدق می کند.  لذا ویرایش ششم این فرهنگ را برای دانلود قرار داده ایم.  


دانلود ویرایش ششم فرهنگ اپیدمیولوژی


12- یکی از جزوه هایی که اکثر دانشجویان در آزمون دکتری و حتی ارشد دنبال آن هستند جزوه جناب آقای دکتر متولیان است. این جزوه که درباره اصول اپیدمیولوژی می باشد اکثرا از کتاب بیاند است اما در لابلای آن مباحثی از سایر کتابها نیز عنوان شده است. علی رغم اینکه جزوه بصورت کلاسی نوشته شده است اما حاوی نکات بسیار خوبی است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد. خصوصا داوطلبان دکتری برای مرور نهایی می توانند از این جزوه استفاده نمایند. 

دانلود جزوه اصول و روشهای اپیدمیولوژی دکتر متولیان 


13- اکثر دانشجویانی که داوطلب مقطع ارشد اپیدمیولوژی هستند با بحث احتمالات و مخصوصا توضیحات آن در کتاب رفرنس معرفی شده مشکل دارند و همیشه سوال می کنند که کتاب مناسب دیگری وجود ندارد؟ امروز تصمیم گرفتم کتاب امار و احتمال خانم دکتر نرگس عباسی از انتشارات پیام نور را برای دانلود قرار دهم. این کتاب چون برای دانشجویان پیام نور نوشته شده است با زبانی بسیار روان و توضیحاتی مفصل به مباحث آماری پرداخته است. با حجم مناسبی که این کتاب دارد می تواند مورد استفاده دانشجویان قرار گیرد. 

دانلود کتاب آمار و احتمال - عباسی 


14-  دوستان عزیز توجه داشته باشند که همه ساله چند سوال خیلی سخت از مبحث مطالعات مورد شاهدی در آزمونهای دکتری اپیدمیولوژی طرح می گردد که در هیچ کتاب رفرنسی وجود ندارند. با توجه به تجربه ای که در پاسخگویی به سوالات تشریحی کنکور(کتاب پاسخنامه تشریحی IQB اپیدمیولوژی) داشته ام تعدادی از این منابع را پیدا کردم که البته در مقطع دکتری نیز اساتید برخی از آنها را تدریس می کنند. سه فایل زیر از آن دسته مباحثی است که بشدت مورد علاقه یکی از اساتید طراح است و ایشان تاکید داشتند که همیشه از این سه مقاله سوال می دهند. با توجه به زمان باقیمانده برای کنکور اگر زمان کافی ندارید حتما چکیده این سه فایل را مطالعه نمایید. 

دانلود مقالات مطالعه مورد شاهدی، مقاله اول ،   مقاله دوم ،   مقاله سوم15- امروز دو مقاله در خصوص آنالیز مطالعات case cohort را برای دانلود آماده کرده ام. دوستان توجه داشته باشند که با توجه به نوع طرح ریزی مطالعات مورد شاهدی معمولی، مورد شاهدی لانه گزیده و مورد همگروهی، در هر یک از این سه نوع، روش محاسبه نسبت شانس متفاوت است. فعلا روش های محاسبه در مطالعات مورد همگروهی را برای دانلود قرار می دهیم. در ادامه مابقی مقالات مربوط به سایر روش ها را نیز سعی می کنیم در سایت قرار دهیم. در ضمن مطالعه قسمتی از فصل اول بیاند و قسمتی از فصل 7 که در مورد مطالعات مورد شاهدی بر مبنای یک همگروه مشخص می باشد برای درک بهتر این مقالات بسیار ضروری است. 

دانلود مقالات case-cohort، مقاله اول، مقاله دوم 


16- فایلی که امروز برای بارگذاری انتخاب کرده ایم مقاله ای فارسی در خصوص تحلیل جداول توافقی است. این مقاله توسط دکتر اصغری و همکارانشان نوشته شده است. مطالعه این مقاله می تواند درک فصل هشتم بیاند را راحت تر کند. برخی مطالبی که این مقاله به آن اشاره کرده است در هیچ منبع فارسی تاکنون موجود نبوده است. به نظر بنده می تواند به دانشجویان عزیز کمک کننده باشد. 

دانلود مقاله تحلیل جداول توافقی


17- امروز کتاب  Epidemiology Study Design and Data Analysis را برای بارگذاری انتخاب کردیم. در نوع خود این کتاب بسیار جالب است. این کتاب از انتشارات آکسفورد است و بطور دقیق به نحوه دیزاین  و آنالیز انواع مطالعه ها پرداخته است. در خصوص هر یک ا مطالعات نیز به بررسی نقاط ضعف و قوت آن پرداخته است. در فصل چهاردهم کتاب به روش های آماری پرداخته که با کامپیوتر قابل اجرا هستند از قبیل روش بوت استرپ و .... در نوع خود کتاب جالبی است امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار گیرد. 

دانلود کتاب Epidemiology Study Design and Data Analysis


18- کتابی که امروز بارگذاری می کنیم  ADVANCED MEDICAL STATISTICS است، کتابی در حد پیشرفته که در قسمت سوم آن به مسایل آماری خاص اپیدمیولوژی پرداخته شده است از قبیل ژنتیک اپیدمیولوژی، مدل کپچر ری کپچر، مدلهای آماری بیماریهای عفونی و .... در نوع خود کتاب بسیار کاربردی و جالبی است امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار گیرد. 

دانلود کتاب ADVANCED MEDICAL STATISTICS


19- امروز تصمیم گرفتیم کتاب مشهور handbook of epidemiology  را برای دانلود در اختیار دوستان قرار دهیم. این کتاب کاملترین و جامع ترین کتاب اپیدمیولوژی است که تمامی جنبه های علمی  و پایه و پیشرفته آن را شامل می شود و با 2480 صفحه کتابی قطور و بزرگ به شمار می رود. این کتاب برای اولین بار در سال 2004 نگاشته شد و در سال 2014 ویرایش دوم آن عرضه شد که نسبت به ویرایش اول فوقا العاده تغییرات زیادی داشت و مطالبی خیلی زیادی به آن اضافه گردیده است. ما نیز در این سایت ویرایش دوم کتاب را برای دانلود قرار می دهیم. به نظر بنده مطالعه مفاهیم پایه (بخش اول) و مفاهیم متدولوژی(بخش دوم) کمک بسیار زیادی به دانشجویان اپیدمیولوژی می کند. 

دانلود کتاب handbook of epidemiology


20- چندی پیش همکار و دوست گرامی جتاب آقای دکتر محمدپوراصل لطف کردند فایل کتابی با عنوان English for Writing Research Papers را برای بنده ارسال کردند. ا ایشان خیلی ممنونم. بنده نیز تصمیم گرفتم این کتاب مفید را امروز برای دانلود قرار دهم. این کتاب دو بخش دارد اول به مهارت های نوشتن می پردازد و در بخش دوم قسمت های مختلف مقاله را و چگونگی نوشتن آنها را شرح می دهد. خیلی کتاب خوب  مفیدی است و نگارش آن نیز خیلی روان و ساده است. مطالعه بخش دوم این کتاب خیلی می تواند به دانشجویان اپیدمیولوژی و سایر رشته ها  کمک کند. ذکر انواع مثال ها در لابلای توضیحاتی که در کتاب داده شده یادگیری آنرا راحت تر کرده است. امید که این کتاب بتواند مورد استفاده دوستان قرار گیرد. 

دانلود English for Writing Research Papers


21- یکی از دوستان کتاب اپیدمیولوژی محیط درخواست کرده بودند که بنده توانستم این کتاب را پیدا کنم امیدوارم مورد استفاده ایشان و سایر دوستانی که نیاز دارند قرار گیرد. 

دانلود کتاب اپیدمیولوژی محیط 


22- شاید خیلی از دوستان با کتاب Statistics for Epidemiology تالیف Nicholas P. Jewell آشنایی داشته باشند. این کتاب مفاهیم آماری مرتبط با اپیدمیولوژی را با بیان خیلی خوبی مطرح کرده است. در برخی دانشگاههای کشور برای دانشجویان ارشد اپیدمیولوژی این کتاب تدریس می شود و در برخی هم برای دانشجویان دکتری. این کتاب اگر همزمان با Epidemiology beyond the basics مورد مطالعه قرار گیرد درک و فهم از مفاهیم اپیدمیولوژی را بیشتر می کند. در کل هفده فصل دارد و بجز دو فصل اخر که کمی ثقیل نگاشته شده اند باقی فصل های بسیار مفید هستند. مطالعه این کتاب قویا توصیه می شود اما ممکن است برای امادگی کنکور کمی سخت و سنگین باشد. البته بعضا دیده می شود سوالاتی که ادر درس اصول اپیدمیولوژی و آمار طراحی می شوند از این کتاب هستند اما می شود آن سوالات را با مطالعه کتب دیگر نیز پاسخ داد. بنابراین این کتاب را به عنوان منبع کنکور معرفی نمی کنم. انشالله که مفید واقع شود. 

دانلود Statistics for Epidemiology-Nicholas P. Jewell

23- شاید خیلی از دوستان در خصوص پایگاه ISI اطلاعات کافی نداشته باشند. فایلی فارسی زیر که در  این زمینه است را  برای دانلود قرار دادیم انشالله که مفید باشد. 

دانلود فایل آشنایی با پایگاه اطلاعاتی ISI 

24- برخی از دوستان راجع به  DOI سوال پرسیده بودند. فایل زیر در سه صفحه و به زبان فارسی  DOI  را توضیح می دهد. البته متاسفانه اکثرمجلات داخلی از داشتن این شناسه محروم هستند. 

دانلود فایل آشنایی با DOI


25- امروزه کار با نرم افزار R بین دانشجویان و اساتید اپیدمیولوژی کم کم رونق گرفته است. بنابراین آشنایی با این نرم افزار و روش های کار با آن ضروری است. برای امروز دانلود کتاب آموزش داده کاوی با R را انتخاب کرده ام.  بحث داده کاوی data mining از مباحث مهم در اپیدمیولوژی می باشد. همچنین یکی از 10 حوزه برتر فناوری اطلاعات به شمار می آید. نسخه انگلیسی کتاب در سال 2011 چاپ شده است. این کتاب  توسط اعضای تیم data miner ترجمه شده است. در این قسمت ما هم نسخه انگلیسی و هم نسخه ترجمه شده را برای استفاده عزیزان قرار می دهیم. انشالله که مفید باشد. 

دانلود نسخه انگلیسی data mining with R

دانلود نسخه فارسی data mining with R


26- دوستان، امروز دو فایل بسیار مهم در زمینه روشهای آماری  برای آپلود انتخاب کرده ام. یکی از این فایلها روشهای آماری در اپیدمیولوژی(SME) و دیگری روشهای پیشرفته آماری در اپیدمیولوژی(ASME) می باشد. این دو فایل در قالب کورسهای آموزشی برای دوره مستر اپیدمیولوژی در London school of hygiene and tropical medicine  و گروه اپیدمیولوژی آن در سال 2001 تدریس شده است. ظاهرا جناب آقای دکتر حقدوست این فایلها را از آنجا آورده اند و در حال حاضر این دو فایل در برخی دانشگاهها مثل کرمان و تهران در دوره دکتری تدریس می شود. این دو فایل در قالب دروس مطالعات مورد شاهدی و کوهورت تدریس می شوند که حاوی مثالهای مطالعات بزرگ در این دو زمینه می باشد. این دو فایل علاوه بر افزایش اطلاعات آماری شما سرشار از تمرین ها و حل المسایل با STATA می باشد که می تواند منبع بسیار خوبی برای یادگیری این نرم افزار نیز باشد. 

دانلود SME

دانلود ASME


27- امروز کتاب fundamental of clinical trials را که با بیانی ساده کارآزمایی بالینی را تدریس می کند برای دانلود انتخاب کردیم. کتابی بسیار مناسب برای عمق بخشیدن به دانسته های کارآزمایی بالینی. این کتاب سالهاست مورد توصیه اساتید برای مطالعه است و همچنین در برخی دانشگاهها نیز این کتاب به عنوان رفرنس معرفی می شود. 

دانلود fundamental of clinical trials

28- دو کتاب نسبتا قدیمی مطالعات مورد شاهدی و کوهورت را در این قسمت برای دانلود انتخاب کردیم. این دوکتاب از انتشارات IARC می باشند که با نام روش های آماری در تحقیقات سرطان چاپ شده اند که یک جلد آن مربوط به طراحی و آنالیز کوهورت و دیگری موردشاهدی است.  این دو کتاب با دید اماری نگاشته شده اند و مطالب پیشرفته آماری زیادی دارند و همراه با مثال های واقعی هستند. در هر حال مطالب مورد استفاده زیادی هم دارند که می تواند برای دانشجویان اپیدمیولوژی مفید واقع شود. 

دنلود کتاب case control

دانلود کتاب cohort

29- بسیاری از داوطلبین دکتری و تقریبا تمامی دانشجویان مقطع ارشد در نوشتن CV برای ارایه به مراکز تحقیقاتی و مصاحبه دکتری و ... مشکل دارند. امروز فایل خوبی در این زمینه پیدا کردیم و آنرا جهت استفاده داوطلبین در سایت قرار دادیم. 

چگونه کارنامه آموزشی، پژوهشی و اجرایی بنویسیم؟ 


30- امروز کتاب بسیار مناسب و خوبی را برای دانلود انتخاب کردم که با حجم نسبتا کوتاه تقریبا تمامی روشهای آماری مطرح در اپیدمیولوژی را مطرح کرده است. این کتاب در دانشگاه ع پ تهران جزو کتابهای توصیه شده دکتر مجدزاده برای دوره های ارشد و دکتری بوده است با اینکه قدیمی است اما مطالب آن بسیار کاربردی است. 

دانلود کتاب  (Statistical Methods for Comparative Studies (Techniques for Bias Reduction   

31- امروز کتاب خیلی خاصی را بصورت اتفاقی پیدا کردم و به نظرم برای تمامی دانشجویان اپیدمیولوژی می تواند مفید باشد. البته با توجه به حجم کمی که دارد حتی می توان برای آزمون دکتری نیز آنرا مطالعه کرد چون تا آنجا که اطلاع دارم تنها کتابی است که ویژه آنالیز bias  در اپیدمیولوژی است. به هرحال امیدوارم این کتاب بتواند مورد استفاده دوستان قرار گیرد. 

دانلود کتاب Applying Quantitative Bias Analysis to Epidemiologic Data


32- امروز کتاب بینظری برای دانلود انتخاب کردیم. آنالیز کاربردی داده های طولی در اپیدمیولوژی کتابی است که به صورت کاملا تخصصی و البته بسیار روان و با توضیحات کافی نگاشته شده است. ویژگی بسیار خوب این کتاب این است که کار با نرم افزاهای مختلف را نیز آموزش می دهد. بنده که از دیدن این کتاب بسیار خوشحال شدم و در اولین فرصت از آن پرینت می گیرم تا استفاده کنم. توصیه ام به تمامی دانشجویان اپیدمیولوژی مطالعه این کتاب بی نظیر است. 

دانلود کتاب  Applied Longitudinal Data Analysis for Epidemiology


33- امروز کتاب بسیار خوب Modern Methods for Epidemiology را برای آپلود انتخاب کردیم. کتابی که در سال 2012 چاپ شده اما موضوعات کاملا جدید و البته مختص اپیدمیولوژی در آن بحث شده از بحث های تخصصی روی نمودارهای علیتی گرفته تا G estimation و Statistical Interactions and Gene-Environment joint effect. این کتاب به دلیل تخصصی بودن موضوعات مطرح شده می تواند برای خیلی از دانشجویان ارشد و مخصوصا دکتری اپیدمیولوژی کمک کننده باشد. 

دانلود کتاب Modern Methods for Epidemiology


34- امروز کتاب کم حجم ولی بسیار کاربردی را برای دانلود انتخاب کردم. این کتاب جدید و چاپ 2017 است و  بصورت کاملا مفید روشهای رگرسیونی در اپیدمیولوژی را توضیح می دهد و مثالهای متعدد در هر فصل دارد. با توجه به اینکه در مثالها نیز از دستورات نرم افزار استیتا استفاده شده است تمایل به مطالعه این کتاب را بیشتر می کند. توصیه بنده این است حتما این کتاب را مطالعه کنید. 

دانلود  کتاب Applications of Regression Models in Epidemiology


35- امروز کتاب کم حجمی برای اپیدمیولوژی توانستیم پیدا کنیم که 171 صفحه است و به مباحث مهم اپیدمیولوژی پرداخته است. به نظرم این کتاب بیشتر برای کسانی که می خواهند مرور کوتاهی بر مبانی اپیدمیولوژی داشته باشند مفید می تواند باشد. کتاب از انتشارات دانشگاه آکسفورد می باشد و متن راحتی دارد. 

دانلود کتاب Epidemiology_ A Very Short Introduction 


36- تقریبا تمامی پژوهشگران با مساله داده های گم شده سر و کار دارند. چگونگی برخورد با این داده ها همیشه یکی از سوالات اساسی است. امروز یک کتاب تخصصی و ویژه برای این موضوع پیدا کردم. در این کتاب مفهوم داده های گم شده و چگونگی تشخیص و ... شرح داده شده و نهایتا اینکه روش آنالیز این داده ها در نرم افزارهای مختلف توضیح داده شده است. مثالهای متعددی هم در لابلای کتاب وجود دارد. متن کتاب نیز صریح و فهمیدن آن نسبتا راحت است. 

دانلود کتاب Missing Data Analysis and Design


37- امروز پس از مدتها، کتاب جدیدی را برای آپلود انتخاب کردیم. برخی از عزیزان اپیدمیولوژیست، فیلد مورد علاقه شان برای تحقیق، space time می باشد. برخی مقالات نیز در این زمینه توسط دوستان ارشد و دکتری چاپ شده است. کتاب امروز عنوانش statistical method for disease clustering می باشد که توسط انتشارات اشپرینگر در سال 2010 چاپ شده است. بنده این کتاب را نخوانده ام اما در مرور گذرایی که داشتم به نظرم کامل آمد.. توصیه می کنم دوستانی که در این زمینه کار می کننداین کتاب را بخوانند. امیدوارم مفید واقع شود. 

دانلود کتاب statistical method for disease  

38- امروز کتاب کوتاه ولی جالب Medical Statistics at a Glance را برای آپلود انتخاب کردم. این کتاب نگارش روانی دارد و به دلیل کوتاه بودن، مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. از جمله اینکه در یکی دو ژورنال داخلی خلاصه هایی از آن چاپ شده است و برخی اساتید علوم پزشکی هم مطالعه آنرا توصیه نموده اند. خوشبختانه فایل ترجمه شده این کتاب را هم پیدا کردم. جناب دکتر فیضی از اساتید علوم پزشکی اصفهان این کتاب را ترجمه نموده اند. هر دو فایل اصلی و ترجمه را می توانید دانلود نمایید: 

دانلود کتاب medical statistics at a glance (نسخه انگلیسی)

دانلود کتاب medical statistics at a glance (نسخه فارسی)
نظرات() 
میلاد م
یکشنبه 20 مرداد 1398 09:57 ق.ظ
سلام آقای دکتر. سپاس از زحمات شما. اگر میشود زحمت بکشین کتابهای بهداشت عمومی(هر جلدی) که موجود دارید و کتاب اپیدمیولوژی گوردیس با مترجم دکتر حسین صباغیان و هلاکئویی برایم ایمیل بفرستید. با سپاس از لطف شما
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
کتاب بهداشت عمومی لینکش را دد قسمت منابع ارشد اپیدمیولوژی گذاشته ام. برای کتاب گوردیس متاسفانه فایلی موجود نیست
نرگس
دوشنبه 20 خرداد 1398 02:48 ق.ظ
سلام استاد خسته نباشید....شرمنده میشه لطف کنید جواب سوالات مروری و آخرفصل کتاب اصول اپیدمیولوژی گوردیس رو برام ایمیل کنید ممنون میشم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام انتهای کتاب موجود است
شنبه 4 خرداد 1398 07:00 ب.ظ
سلام استاد امید که حالت عالی باشد
کتاب های اساسات احصایه حیاتی و اساسات اپیدیمولوژی ضرورت داشتم
اگر لطف کنی که در همین ایمیل روان کنی
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ممنون از شما
دقیقا کدام کتاب منظورتان می باشد؟ بین فایلها جستجو کنید. ضمنا ایمیل تان را هم ننوشته اید
صدیقه السادات توسلمند
شنبه 21 اردیبهشت 1398 10:12 ب.ظ
سلام آقای دکترخسته نباشیدوخداقوت..ـخواستم ببینم جزوه خلاصه یا فایل خلاصه از فصول ۱۱تا ۲۰اپیدمیولوژی گوردیس ندارید..باتشکر وافر..درپناه الطاف حق
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ممنون
متاسفانه خیر ندارم.
صدیقه السادات توسلمند
دوشنبه 26 فروردین 1398 11:53 ب.ظ
سلام آقای دکتر ممنون از زحماتتون میشه جدیدترین ترجمه کتاب آمار دانیل را اکه امکانش هست برام ارسال کنید..ممنونم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
متاسفانه ندارم
واحدبخش بلوچ
چهارشنبه 1 اسفند 1397 10:36 ب.ظ
سلام میتونید ترجمه حل تمرین های کتاب jewel رو برام بفرستید. ممنونم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام ترجمه را نداریم آقای بلوچ. حل تمرین ها است
میشکا
چهارشنبه 1 اسفند 1397 11:20 ق.ظ
سلام. ممنون میشم حل تمرینات روشهای آمار زیستی Jewell رو ارسال بفرمایید.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام ارسال شد
MahdiA
سه شنبه 2 بهمن 1397 11:49 ب.ظ
سلام وقتتون بخیر
شما حل المسایل کتاب Neter
Applied linear statistical models
را دارید؟
ممنون میشم اگر حل کامل مسایل این کتاب رو دارید برای من ارسال کنید
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام متاسفانه ندارم
ندا
سه شنبه 22 آبان 1397 10:37 ق.ظ
سلام خدمت استاد گرامی و تشکر از سایت خوبتون. آیا ترجمه فارسی کتاب بیاند و راتمن موجوده؟ اگه ایمیل کنید ممنون میشم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
درود بر شما
خیر‌موجود نیست
جمعه 11 آبان 1397 08:31 ب.ظ
با تقدیم سلام و احترام
بنده به نوبه خودم از زحمات و تلاشهای خالصانه حضرتعالی کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم.مطالب خصوصا نسخ کتابهایی که گذاشته اید برای من بسیار آموزنده و کمک کننده بود و خدا میداند چقدر از صمیم قلب برایتان آرزوی موفقیت و سلامتی را کردم .
اقای دکتر،بنده در حال نوشتن یک محتوای آموزشی اپیدمیولوژی برای دانشجویانم که مقطع کارشناسی اند هستم.در حوزه اصول اپیدمی رفرنسهاییی رو جمع اوری و از فایلهای حضرتعالی هم بهره برداری کردم اما درحوزه بیماریهای واگیر و اپیدمی شغلی خواستم اگه امکان داره رفرنسهای خوبی را معرفی بفرمایید و در صورت امکان اگه نسخه فارسی مربوط به موضوعات ذکر شده را دارید در اختیارم قرار دهید.همینطور نسخه فارسی فرهنگ اپیدمیولوژی.بسیار سپاسگزارم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ممنون از شما
در خصوص بیماریهای واگیر از نظر علمی، به کتاب زیر به ترتیب الویت توصیه می شوند: کتاب راهنمای کنترل بیماری‌های واگیر- ویراست جدید(20ام) ترجمه دکتر حسین صباغیان، کتاب اپیدمیولوژی بیماریهای شایع در ایران دکتری عزیزی و همکاران(که حدود نصف کتاب مربوط به واگیر است)، جلد دوم مجموعه سه جلدی مرجع اپیدمیولوژی بیماریهای شایع ایران به سرپرستی خانم دکتر یاوری.
در خصوص اصطلاحات هم دکتر دکتر ناصری یکه تاز بودده و هست
Mahdia
یکشنبه 8 مهر 1397 11:02 ق.ظ
سلام وقتتون بخیر
ممنون میشم حل تمرینات کتاب
statistics for epidemiology
jewell
را برای من ارسال کنید؟
سپاسگزارم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام ارسال شد
موفق باشید
عبدالله
سه شنبه 3 مهر 1397 06:41 ب.ظ
سلام و عرض ادب
ممنون از سایت بسیار مفیدتون
فایل نسخه فارسی کتاب اپیدمیولوژی محیط اگه موجود هست و براتون زحمتی نیست برام ایمیل کنید.اگه فایلشو ندارید لطفا راهنمایی کنید کجا میتونم کتاب رو تهیه کنم.
سپاس
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام متاسفانه ندارم. بعید میدانم کتاب فارسی در این زمینه داشته باشیم
javad
دوشنبه 12 شهریور 1397 08:27 ب.ظ
سلام
دکتر قهرمانلو عزیز از زحمات و پشتکار شما کمال تشکر را دارم.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
خواهش می کنم
موفق باشید
Z
پنجشنبه 21 تیر 1397 10:51 ب.ظ
اگه کتابی در مورد sampling هم دارید ممنون میشم برام به ایمیلم بفرستید
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
در این خصوص کتاب زیاد است. کدام را می خواهید؟
Z
پنجشنبه 21 تیر 1397 10:49 ب.ظ
سلام اقای دکتر عباسی . تشکر میکنم از سایت بسیار خوبتون . من فایل تکس کتاب اپیدمیولوژبالینی فلچر رو میخاستم اگه لطف کنید به ایمیل خودم ارسال کنید . ممنونم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
خواهش می کنم
اسم کامل کتاب چیست؟
راحله کناره
دوشنبه 21 خرداد 1397 04:38 ب.ظ
سلام بنده دانشجوی کارشناسی ارشد هستم
و در زمینه stratification یک تحقیق درسی دارم که از فصل 16 کتاب راتمن هست ممنون میشم در زمینه stratificatin در انواع مقالات مانند کوهورت ، cace -control و بقیه راهنمایی کنید و یا مطلب فارسی بفرستین
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
کتاب روش شناسی پژوهش های کاربردی فصل سوم تا حد کوتاهی این موضوع را بحث کرده که در لیست منابع ارشد و دکتری لینک دانلود کتاب را گذاشته ایم. علاوه بر این فصل هفتم بیاند و فصل شانزدهم راتمن به این موضوع پرداخته اند. می توانید مطالعه کنید
امین
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 09:06 ب.ظ
سلام
تمرینات آمار کتاب Jewell رو اگه امکانش هست برای منم بفرستید
خیلی ممنون
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام ایمیل تان اشتباه است ایمیل صحیح را دوباره بفرستید
M.h
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 10:40 ق.ظ
سلام اقای دکتر
وقتتون بخیر
در رابطه با خواندن درس بیماری ها چه توصیه ای میکنید؟ بنده سوالات بیماری ها کارشناسی ارشد را که بررسی میکردم از فصل های اخر جلد غیرواگیر خیییلی معدود سوال داده شده بود. به نظر شما اگر دستورالعمل بیماری های غیر واگیر را بجای کتاب غیرواگیر پروین یاوری بخوانیم کفایت میکند؟
با تشکر از زحمات شما
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
بیماریها جز دروس نسبتا فرار هستند و از نکات ریز آن سوال طرح می شود بنابراین نیاز به مرور دارد. خیر اکیدا توصیه ام مطالعه سه جلد دکتر یاوری است.
در هرحال ان قسمت ها هم جزو کتاب هستند و ممکن است در سالی که شما کنکور می دهید از آن قسمت ها سوال طرح شود. بهتر است مطالعه کنید
حسین
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 07:54 ب.ظ
سلام
کتاب ترجمه امار در در اپیدمیولوژی jewell دارین
درضمن جواب سوالات آخر فصلشو می خواستم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : خیر
ارسال شد
Ns
دوشنبه 27 فروردین 1397 11:31 ق.ظ
سلام و خداقوت
عذرخواهم من ایمیلی در خصوص کتاب jewellدریافت نکردم میشه مجدد ارسال کنید.خیلی ممنون
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
دوباره ارسال شد. احتمالا ایمیل تان را اشتباه نوشته بوده اید.
Ns
جمعه 25 اسفند 1396 01:56 ب.ظ
سلام و احترام
خسته نباشید میخواستم اگه امکانش هست حل تمرینات روشهای امار زیستی Jewell رو برام بفرستین.
تشکر فراوان از سایت بسیار خوبتون
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ارسال شد
رحیم
شنبه 12 اسفند 1396 05:46 ب.ظ
سلام دوباره خدمت دکتر عباسی عزیز
حل تمرینات روشهای آمار زیستی jewel رومیخاستم
rahim.abdollahnezhad@gmail.com
سپاسگزارم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام ارسال شد
یکشنبه 6 اسفند 1396 11:34 ق.ظ
سلام دکتر عباسی عزیز
خسته نباشید
لطف میکنید حل تمرینهای Jewell vرو برای منم بفرستین. ممنون از زحماتتون
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام ممنون
ایمیلتان را ننوشته اید.
شعیب
یکشنبه 29 بهمن 1396 01:16 ب.ظ
سلام خسته نباشید
من کارشناسی بهداشت حرفه ای خوندم و الان در مرکز بهداشت کار می کنم میخواستم بپرسم اگه ارشد رشته اپیدمیولوژی بخونم میتونم در مرکز بهداشت (شهری یا روستایی) کار بهداشت خانواده یا مبارزه با بیماری ها انجام بدم
و سوال بعدی هم برنامه درسی ارشد اپیدمیولوژی در دانشگاه زاهدان چه روز هایی است؟
ممنون.زود جواب بدین لطفا
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
در خصوص سوال اول متاسفانه نمیدانم. باید وضعیت تبدیل و ... را دد سیستم اداری جایی که شاغلید جویا شوید. سوال دوم هم دانشجویان زاهدان میتوانند پاسخ دهند.
مهرانه
پنجشنبه 26 بهمن 1396 12:12 ب.ظ
باسلام وقت بخیر
حل تمرین کتاب statistic for epidemiology by nicholas p .jewellرو میخاستم..ممنون میشم بفرستین
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام ارسال شد موفق باشید
فروغ
یکشنبه 22 بهمن 1396 08:31 ب.ظ
با سلام و خداقوت به شما
خودتان و سایتتان و مطالب خوب و مفیدتان واقعا قابل تحسین است . تنها برای سپاس ، می توانیم برای سلامتی و موفقیتتان دعا کنیم.
اگر امکانش هست حل تمرینات کتاب P.Jewell رو برای بنده ارسال بفرمایید.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
درود بر شما ممنونم.
متاسفانه با توجه به شرایطی که پیش آمده واقعا وقت نمی کنم سایت را به مانند قبل پویا نگه دارم. نیاز به همکاری داریم که متاسفانه دوستان هیچ کدام اعلام همکاری نکردند.
لطفا ایمل تان را چک کنید
N
پنجشنبه 19 بهمن 1396 12:58 ق.ظ
سلام ببخشید میخواستم اگه امکانش هست حل تمرین کتاب applied statistics
از Ruth M.Mickey/ olive Jean Dunn/Virginia .Clark رو برام بفرستین؟ممنون
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ندارم
ماندانا نوذری
جمعه 6 بهمن 1396 02:13 ب.ظ
سلام روزتون بخیر
اگر امکانش هست حل تمرین کتاب statistics for epidemiology by Nicholas p.jewell را برای من هم ایمیل کنید
با تشکر
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ارسال شد
behrooz
چهارشنبه 17 آبان 1396 11:21 ب.ظ
hello prof
Thanks for everything
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
موفق باشید
پریسا
دوشنبه 15 آبان 1396 03:46 ق.ظ
با سلام
خیلی متشکرم برای کتابهایی که برای دانلود روی سایت قرار دادید. من دانشجوی اپیدمیولوژی در دانشگاه مونترال کانادا هستم . برای تهیه هریک از این کتابها در اینجا صدها دلار باید هزینه کرد ممنون از زحمات شما ویک درخواست. اگر امکان دارد کتاب آمار زیستی دانیل را چه به زبان اصلی و یا ترجمه شده توسط دکتر آیت اللهی را نیز روی سایت قرار دهید ممنون از شما
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
درود بر شما
سرچ میکنم اگر پیدا کردم حتما در همین بخش برای دانلود می گذارم.
مکید باشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


نمایش نظرات 1 تا 30