اپیدمیولوژی برای همه

انتشار کتابهای مرور سریع

تاریخ:پنجشنبه 16 دی 1395-09:50 ق.ظ

سلام 

از چند سال پیش که در زمینه آزمونهای اپیدمیولوژی فعالیت می کنم یکی از سوالات همیشگی داوطلبان کتابهای کم حجم و البته قوی برای آزمونهای اپیدمیولوژی بوده است. که این سوال برای دوره دکتری و مخصوصا کسانی که وقت کمتری برای مطالعه داشتند بیشتر بود. در این زمینه با برخی دوستان مشورت کردیم و نهایتا به فکر تالیف کتابهای مرور سریع برای این رشته افتادیم. در حال حاضر دو جلد مرور سریع اصول و روش های اپیدمیولوژی  و مرور سریع آمار زیستی نگاشته شده  و و به بازار عرضه شدنه اند. این کار ایده ای با همفکری دکتر یوسف علی محمدی و بنده بود که برای اپیدمیولوژی اولین بار است چنین کتابی چاپ می شود. در وهله اول این کتابها ویژه آزمون دکتری اپیدمیولوژی هستند و به جرات معتقدیم  از تمامی رفرنسها استفاده شده است. اما بخاطر جامعیتی که این کتب دارند توصیه می کنم داوطلبین ارشد هم حتما این کتب را بخوانند چون هم رفرنسهای ارشد را پوشش می دهد و هم مطالب و نکاتی فرارتر از رفرنسها را مطرح می کند که می تواند در فهم و درک بیشتر داوطلب کمک کننده باشد و قبولی در آزمون را برایشان راحت تر نماید. این کتب برای آمونهای علوم پایه رشته های دکتری حرفه ای نیز مفید و مثمر ثمر به نظر می تواند باشد. 


لینک خرید اینترنی این دو کتاب: 
نظرات() 
ابراهیم
سه شنبه 31 مرداد 1396 11:28 ق.ظ
با سلام و احترام
ابتدا از اینکه سوال بنده را پاسخ دادید واقعا متشکرم.
ببخشید جناب آقای دکتر در خصوص تهیه کتاب مرور سریع بیماریها به جز چاپ کتاب هیچ امکان دیگری وجود ندارد؟ مثلا نسخه پی دی اف آن را در سایت قرار داده و هزینه آن نیز همین جا پرداخت گردد تا داوطلبین امسال نیز بتوانند از مطالب قطعا ارزشمند و راهبردی این کتاب نیز بهره مند گردند یا هر امکان مجاز دیگری که بر اساس صلاحدید جنابعالی و جناب آقای دکتر علیمحدی گرانقدر می باشد.
( به دلیل اینکه شاید برخی از داوطلبان به موجب مشغله زیاد و ضیق وقت نتوانند سه جلد بیماریهای شایع دکتر یاوری را به طور کامل و مفید مطالعه و خصوصا خلاصه برداری نمایند.)
با سپاس
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام مجدد
این کتاب چاپ نخواهد شد و برخی مسایل دامن گیر این قضیه شده است. با اینکه کتاب در مرحله چاپ نهایی بود جلوی آن گرفته شد. ببخشید که نمیتوانم دلایلش را عرض کنم.
متاسفانه این کار هم برایمان مقدور نیست چرا که اگر میتوانستیم کتاب را چاپ می کردیم. ما حال شما را می فهمیم به همین دلیل کتابهای مرور سریع را آماده کردیم که در خصوص بیماریها مشکلاتی پیش آمد و جلوی چاپ آن گرفته شد.
ابراهیم
دوشنبه 30 مرداد 1396 09:20 ق.ظ
با سلام و عرض ادب
جناب آاقای دکتر بابت زحمات و ارائه مشاوره های دلسوزانه جنابعالی بینهایت سپاسگزاریم.
ببخشید آقای دکتر در خصوص چاپ کتاب مرور سریع "اپیدمیولوژی بیماریهای شایع"،آیا تا پایان سال 96 چاپ و در بازار عرضه می گردد؟
با تشکر فراوان
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام و درود
این کتاب به دلیل برخی مشکلاتی که پیش امد، به بازار عرضه نخواهد شد.
هر چند تمام کارهای کتاب انجام شده بود ولی ...
حمید
شنبه 23 بهمن 1395 08:00 ب.ظ
سلام.کتاب مرور سریع که شما تهیه کردید.تست موضوعی و فصل به فصل داره؟خلاصه اون فصل به همراه تمامی تست های اون فصل
با تشکر
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
این کتاب تست ندارد. همانطور که از اسمش پیداست مرور سریع است و داوطلبین قبل از مطالعه آنها باید کتب اصلی را ممطالعه کنند و برای مرور نهایی و سریع این کتب را بخوانند
ل.م.
پنجشنبه 21 بهمن 1395 11:36 ب.ظ
باسلام یک کتاب فارسی که مفاهیم امار استباطی و امار ناپارامتریک و رگرسیون هم بستگی به زبان قابل فهم بجز کاظم محمد و ایت الهی میشه معرفی کنید من ترم دوم ارشد هستم واین ترم روشهای اماری دو و امارد در اپیدمیولوژی را باهم دارم استادام نمی دونن چی باید بگن باتشکر
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
توصیه بنده مطالعه کتب انگلیسی است. به این دلیل که فهم شان راحت است و شاید زمان بر باشند. جدا از این انگلیسی تان هم تقویت می شود. برای آینده و دوره دکتری کار راحت تری خواهید داشت. برای این درس ما کتاب کیرکوود را خواندیم خیلی مختصر و به زبان کاملا ساده گفته شده است. در قسمت دانلود منابع دکتری در کتابهای آمار شماره 3 هست. بجز این، کتاب جویل هم خیلی کتاب خوبیست. متنش هم روان است کمی سخت تر از کتاب اول. اما اگر به هر دلیلی هنوز اصرار بر مطالعه کتب فارسی دارید کتابهای زیر می توانند کمک کننده باشند:
رگرسیون و همبستگی کاربردی ،جرمی مایلز، مارک شولین، انتشارات جهاد دانشگاهی (دانشگاه علامه طباطبایی) (اردیبهشت، 1395)
آمار و کاربرد آن در مدیریت، عادل آذر، انتشارات سمت، جلد دوم
اصول آمار زیستی (جلد دوم) برنارد روسنر علی عمیدی مركز نشر دانشگاهی.
من هر سه کتاب فارسی را دارم. کتاب اول تقریبا می توان گفت بدون فرمول است و برای درک بیشتر رگرسیون و هم بستگی خوب است. کتاب دوم هم به زبانی ساده و قابل فهم است اما شاید همه مباحث آن به درد دانشجوی اپیدمیولوژی نخورد اما کتاب خوبیست. کتاب سوم را هنوز هم نخوانده ام قدیمی است و احساس می کنم ترجمه ش ثقیل است. کتاب دکتر سرافرازی است اسم دقیقش را یادم نیست اما مال انتشارات دانشگاه مشهد است حجمش هم زیاد است و البته بدون فرمول[تقریبا) و بیشتر با مثال سعی در رساندن مطلب دارد و مثالهایش پزشکی است.
داوطلب
یکشنبه 17 بهمن 1395 06:11 ب.ظ
ضمن تشکر از شما، نقطه ضعف اصلی کتاب مرور سریع اپیدمیولوژی، ایرادات فراوان تایپی ان است که یک مقدار خواننده را به صحت بی چون و چرای مطلبی که مطالعه میکند مشکوک می کند. ای کاش پیش از چاپ، ویراستاری و ادیت دقیقتری انجام میشد.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
حقیقتش کتابهایی که خودم ادیت می کنم خیلی زیاد وقت می گذارم به همین دلیل چاپشان همیشه با تاخیر زیاد همراه است و البته غلط های تایپی شاید در حد انگشت شمار داشته باشند. این کتاب را بنده ادیت نکردم و البته فکر نمی کردم غلطهای تایپی زیادی داشته باشد. از این بابت پوزش ما را پذیرا باشید. انشالله جبران می کنیم
نگار
دوشنبه 11 بهمن 1395 09:26 ق.ظ
سلام،
این دو کتاب ایرادهای زیادی دارن، به نظر میرسه یک نفر خودش برای کنکور خلاصه برداری کرده، صحیح نیست که این جور کتاب هایی به بازار عرضه شود و افرادی که اطلاع ندارن هزینه ای برای پرداخت کتابی پرداخت کنند که از نظر عملی ایرادهای زیادی دارد و گیج کننده هست و کاملا مشخص است که نکته برداری شخصی انجام شده است. حتی برخی فرمول ها هم غلط هست.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
این دو کتاب با اسمی که دارند مشخص است که مرور سریع هستند و در توضیحات نیز اعلام کردیم که کم حجم هستند و مسلما جایگزین کتب اصلی نیستند. بلکه باید کتب اصلی مطالعه شده و برای مرور از این کتابها استفاده شود. اگر فرمولها اشتباه هستند دو نفری که نویسنده این کتاب هستند قبول نمی شدند. منکر وجود اشتباهات تایپی نیستیم اما واقعا این کتاب حاصل تجربه موفق کنکوری نویسندگان هستند. از نظر علمی بعید است اشتباهی داشته باشند. من به خیلی از دوستانی که در مورد این کتاب پرسیده بودند توضیح دادم که اول کتب اصلی را مطالعه کنید و این دو کتاب را برای مرور سریع و آمادگی نهایی برای کنکور داشته باشید. اسمشان به نظرم بخوبی می توان محتوای کتابها را مشخص کند. هدف ما راهنمایی و مشاوره به داوطلبین است هر کتابی که مفید باشد و به داوطلبین کمک کننده باشد را معرفی می کنیم. در قسمت معرفی منابع نیز تمامی کتب را ذکر کرده ایم. این داوطلب است که تصمیم میگیرد از این راهنمایی ها استفاده کند یا خیر.
در هر صورت نظر شما برای ما محترم است اما اجازه دهید ایرادات علمی و گیج کنندگی و غلطهای فرمولی را از شما نپذیریم.
شنبه 18 دی 1395 06:22 ب.ظ
سلام آقای دکتر عباسی
خداقوت
ممکنه لطفاً در مورد تفاوت کتاب جامع اپیدمیولوژی و کتاب مرور سریع توضیح بدهید؟ از چه منابعی در کتاب مرور سریع بیشتر استفاده شده؟
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
در این خصوص توضیج کامل را براتون میذاریم در سایت.
اما بطور خلاصه عرض کنم که کتاب جامع اصول و مبانی پیشرفته اپیدمیولوژی کتاب کاملی است و از چندین کتاب فارسی و انگلیسی استفاده شده تا برای کنکور دکتری بیشترین بهره وری را داشته باشد. یعنی بطور مفصل به مباحث پرداخته است. اما کتاب مرور سریع اپیدمیولوژی حالت نکته وار دارد و البته بهترین و پرتکرارترین مباحث اصول و روشهای اپیدمیولوژی را در خود دارد. خوبی این کتاب این است که از تمامی مباحث مانند متاآنالیز، مطالعات کیفی، بیاند ، گوردیس و برخی مطالب سایر کتابهایی که تابحال ار آنها سوال طرح شده است نکته استخراج شده است و بصورت تیتر وار همراه با توضیحات مختصر در این کتاب گردآوری شده است.
وحید
شنبه 18 دی 1395 01:36 ب.ظ
با سلام و احترام فراوان
قدردانی و خسته نباشد از نگارش کتاب های بسیار ارزشمند ممنون بابت لینک خرید
جناب دکتر کتاب تست بیماری ها هنوز آماده نشده ؟
با تشکر
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
خواهش می کنم. متاسفانه انتشارات بیش از چهار کتاب همزمان از یک نویسنده را همزمان کار نمی کند ما نسخه دست نویس را دادیم و منتظریم تایپ کنند تا ادیت کنیم و چاپ شود. شاید کمی زمان بر باشد
وحید
دوشنبه 24 آبان 1395 02:12 ب.ظ
سلام آقای دکتر وقتتون بخیر ممنون از زحمات ارزشمندتان
میختستم بدونم کتاب ها هنوز آماده نشده
اگر امکان خرید اینترنتی برای ما شهرستانی ها هراهم شود خیلی خوب هست
سپاسگزارم
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
هنوز چاپ نشده اند به محض چاپ و عرضه به بازار اطلاع رسانی می کنیم
سه شنبه 18 آبان 1395 08:01 ق.ظ
با سلام و احترام
آقای دکتر با توجه به سوالات نظام سلامت در سال گذشته که تغییراتی داشت. پیشنهاد می کنید چه کتاب یا جزوه ای را امسال اضافه تر بخونیم . در صورتی که به جزوه ها جدید نظام سلامت دسترسی دارید ممنون میشم لینک آن را ارسال کنید
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
منابع جدید معرفی شدند لطفا به پست معرفی منابع دکتری اپیدمیولوژی مراجعه کنید
راهنمایی
دوشنبه 17 آبان 1395 02:24 ب.ظ
سلام و وقت بخیر
آقای دکتر برای آزمون دکترا از بین دو کتاب مرور سریع بر اپیدمیولوژی و کتاب اصولی که قبلا تالیف فرمودین کدامیک بنظر شما برای من بهتر است/با توجه به اینکه من خودم کتاب بیاند را ترجمه کردم و متنش را دارم.
ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
شما؟
برای چه امری لازم دارید؟ اگر آزمون دکترا مد نظر است کتاب صول مبانی پیشرفته بسیار کمک کننده است اما مرور سریع هم کتاب چکیده نکات است و می تواند کمک خیلی زیاد داشته باشد.
جمعه 7 آبان 1395 06:52 ب.ظ
دیروز به نمایشگاه کتاب گرگان و غرفه انتشارات خلیلی مراجعه کردم. کتاب مرور سریع هنوز گویا آماده نشده. جزوه درس اپیدمیولوژی شما رو با قیمت 100000تومان عرضه می کردند. امیدوارم مرور سریع از این قیمت های نجومی نداشته باشد.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
بنده هیچ وقت در مورد جزوه ها حرف نزدم و هیچ وقت هم تبلیغی نمی کنم. چون قرار بود این نوشته ها به عنوان درسنامه چاپ شوند و با قیمتی بسیار کمتر. اما به عنوان جزوه و قیمت نجومی چاپ شد که بنده هم موافق نیستم و توصیه همیشگی بنده مطالعه دروس و رفرنسهای اصلی است که در سایت نیز بطور کامل و جامع توضیح داده ام. در مورد کتابهای مرور سریع هم که عرض کردیم آذر ماه به بازار عرضه می شوند و خوشبختانه قیمت کتابها نجومی نمی تواند باشد.
سه شنبه 4 آبان 1395 02:17 ب.ظ
جناب آقای دکتر عباسی عزیز
ازحسن توجه و دقت نظرشما سپاسگزارم امیدوارم قیمت کتاب به اندازه باشد که توان خرید راداشت درضمن چراتوسط موسسه دکترخلیلی بچاپ می رسد وچرا انتشارات دانشگاه علوم پزشکی ایران یا تهران ان رابه چاپ نرساند ایا این خودمنافاتی با پست قبلی درباب موسساتی که بفکر دراوردن پول هستند نیست،قیاس مع الفارق نباشد این موسسات قیمت تمام شده را بعلاوه قیمتی بیست هزارتومان گرانتر دراختیار داوطلبان کنکور قرارمی دهد،امیدوارم پاسخ قانع کننده ای داشته باشید
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
ممنون از شما
نمی دانم چقدر با فرایند چاپ کتاب آشنایی دارید اما لمیدوارم توضیحاتم خلاصه و مفید باشد. اول اینکه هر ناشری کتاب چاپ نمیکند یعنی این طور نیست شما بروید به اولین انتشاراتی که رسیدید برایتان کتاب چاپ کند هر کدام سیاست های چاپ خود را دارند. دوم اینکه خیلی از انتشاراتی که قبول می کنند چاپ کنند قرارداد پیچیده ای با نویسنده امضا می کنند که مخصوصا برای نویسندگان دانشجو هیچ صرفه اقتصادی ندارد. سوم اینکه اکثرشان طلب می کنند که حتما اسم یکی از اساتید طراح سوال این رشته باید روی جلد بیاید(نه اینکه اساتید بخواهند انتشارات به خاطر فروش بیشتر این را می خواهد) چهارم اینکه خیلی از انهایی که قبول می کنند در وسط راه که شما نصف کار را انجام داده اید زیر قولشان میزنند یا به بهانه ای قرارداد را کنسل می کنند. مثال هم زیاد که دانشجویان اپیدمیولوژی که می خواستند کتاب چاپ کنند دچار این مشکلات شده اند.
نهایتا اینکه انتشارات دکتر خلیلی با موسسه کاملا جداست و کارش نشر کتاب است. بنده شخصا چندین انتشارات رفتم قبلا و نهایتا انتشارات دکتر خلیلی را انتخاب کردم چون هیچ مشکلی عملا برای چاپ نداریم آنجا. قیمت کتابهای ما هم فکر نمی کنم گران باشد پاسخنامه تشریحی اپیدمیولوژی با حدود 520 صفحه قیمتش 27 هزار تومان است آیا این رقم گران است؟ باقی کتابها هم قیمتی منصفانه دارند می توانید با کتابهای دیگر انتشارات مقایسه کنید.
در ضمن بنده بارها اعلام کرده ام که در حال حاضر با هیچ موسسه کنکوری همکاری ندارم. البته قبلا همکاری هایی با این موسسه داشته ام.
سه شنبه 4 آبان 1395 12:48 ب.ظ
سلام آقای دکتر عباسی
واقعاً جای این کتابها در رشته ما تا الان خالی بوده...
آیا با وجود این کتابها همچنان نیازی به خلاصه برداری مطالب توسط اعضای گروه ارشد اپیدمیولوژی هست؟ یا منتظر بمانیم تا کتابهای فوق وارد بازار شوند.
شاید خلاصه برداری های اعضا، کیفیت خوبی نداشته باشند.
پاسخ عباس عباسی قهرمانلو : سلام
بله به همین دلیل این کتب نگارش شدند. به نظرم خلاصه برداری ارشد را باید انجام داد این کتاب علاوه بر خلاصه های شما می تواند کمک دیگری باشد. ضمنا محتوای کتاب ها در وهله اول برای داوطلبان دکتراست نه ارشد. اما پوشش تقریبا کاملی هم برای ارشد محسوب می شود.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو